Vánoční strom pro Benátky, (fotoreportáž)

Benátky nad Jizerou. Již tradičně jako každý rok Správa městských lesů Benátky nad Jizerou ve spolupráci s Technickými službami města zajišťovala výběr, dopravu a postavení vánočního stromu na benáteckém náměstí Na Burze. Zde bude umístěn po celé vánoční období. Ten letošní vyrostl v Benátkách nad Jizerou v Jizerní ulici a manželé Stehlíkovi ho darovali městu.

Kompletní fotogalerii naleznete kliknutím na obrázek ZDE.

Po slavnostním rozsvícení bude navozovat tu správnou, tradiční vánoční atmosféru ve městě u Jizery. Farmářské trhy, které již tradičně v Benátkách nad Jizerou umožňují prodávat vlastní výrobky a produkty místním výrobcům, budou i v tomto období pokračovat a na Burze budou tak pravé “Vánoční trhy“ jaké známe z mnohem větších měst.

Strom, který bude po celé vánoční období nazdobený a za tmy rozsvícený shlížet ze své desetimetrové výšky na dění ve městě kolem sebe, nese latinský název Picea abies, což v češtině znamená smrk ztepilý, byl odborně pokácen, přepraven a ukotven do připraveného stojánku. Stojánkem se v našem případě rozumí dva metry hluboká zabetonovaná ocelová roura o průměru 50 cm, do které se strom jeřábem zasadí a řádně zaklínuje dubovými klíny.

Vánoční strom je starý dvě desítky let a místě kde vyrostl působil majestátným dojmem. Nechť tedy na benátecké Burze slouží všem lidem dobré vůle a letošní advent, vánoční i novoroční období proběhnou v klidu a míru.

Za SML Benátky nad Jizerou Karel Bendl, ředitel