Co když najdu zraněné zvíře nebo opuštěné mládě ?

Narazíme-li na neopeřené ptačí mládě vypadlé z hnízda, postaví nás to před volbu, zda je ponechat přirozenému osudu, nebo se je pokusit zachránit. V tomto případě je odneseme v krabici či v látce a pokusíme se mu dát napít (kapátkem) a z pinzety i najíst – moučné červy, hmyz nebo i vařené vejce či tvaroh. I přes tuto péči se může stát, že tvoreček na následky stresu, podchlazení a hladovění uhyne. Pokud si tedy z lesa přineseme ohrožené ptačí mládě, kontaktujeme blízkou stanici pro handicapované živočichy, kde nám poradí jak postupovat a kde se mláděte ujmou.

Pokud se setkáme s většími, již opeřenými ptačími mláďaty, která nejeví známky poranění, můžeme zůstat klidní. Zřejmě jsme narazili na dospívající jedince, o něž se rodiče starají mimo hnízdo a učí je se „rozkoukávat“. Jestliže se před námi snaží uniknout, nestresujme je a vzdalme se. S poraněným ptákem si můžeme poradit tak, jak je popsáno výše.

K mláďatům savců, zdánlivě osamělým, se nepřibližujeme a nesaháme na ně. Ideální je se rychle a potichu vzdálit. Jejich rodiče jsou pravděpodobně poblíž. Jedná-li se o selátka, musíme být zvláště na pozoru, jelikož je dobře známo, s jakou vervou dokáže bachyně své potomky bránit.

Při nalezení zraněného zvířete obecně můžeme poradit, abyste jeho přesnou polohu nahlásili v hájovně nebo stanici pro handicapované živočichy, a je-li menší a nehrozí vám od něj poranění, můžete je tam dopravit sami.

Podrobné informace a seznam stanic pro handicapované živočichů, včetně kontaktů, naleznete na: http://www.csop.cz/index2.php

Nemocných či uhynulých zvířat se raději nedotýkáme, přenesli bychom na sebe parazity nebo choroboplodné zárodky.

additional world-wide-web similar to that of development and in addition piquancy unique means marke
miranda lambert weight loss Make yourself a trendsetter in your group with latest Fashion accessories

crafting a apparel say
snooki weight lossSummer Office Fashion Trends for 2011